Sneek: deur staat open, koffie staat klaar
zaterdag 10 juni 2023, 10-12 uur
De vrijmetselarij in Sneek heeft elke tweede zaterdag van de maand een inloopochtend. De koffie staat klaar tussen 10 en 12 uur 's ochtends. Welkom!
In Sneek bestaat sinds 1818 een loge van vrijmetselaren. Aan het eind van de 19e eeuw heeft de loge in het nieuwbouwplan aan de Looxmagracht zelf een gebouw opgericht en in een unieke stijl ingericht. In het monumentale gebouw vinden twee mannenloges onderdak: de vrijmetselaarsloges Concordia Res Parvae Crescunt en Concordia ad Libertatem.
Er bestaan ook gemengde en vrouwenloges, maar nog niet in Sneek.
Bij de vrijmetselarij hebben zich altijd mensen aangesloten van verschillende levensbeschouwelijke achtergrond. Juist omdat het de bedoeling is onder elkaar in volledige openheid vrijuit te kunnen spreken. Kennisnemen van de opvatting van de ander, die opvatting respecteren, vragen naar hoe de spreker het precies bedoelt, of het goed is begrepen dat…. etc.